Szczegółowe informacje

Wróć do przewodnika

O Serwisie

NaszaCukrzyca.pl to serwis dla wszystkich, którzy chcą lepiej i łatwiej prowadzić swoją cukrzycę. Zarówno dla diabetyków z cukrzycą typu 1 jak i typu 2. To propozycja dla każdego, bez względu na to czy leczy się przy pomocy tabletek, penów czy pompy insulinowej.

Serwis NaszaCukrzyca.pl zawiera narzędzia do codziennego użytkowania przez osoby chore na cukrzycę. Tworząc go zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że diabetycy na co dzień borykają się z trudnościami jakie przynosi im życie z cukrzycą. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby te zmagania były możliwie najprostsze.

Serwis został przygotowany w oparciu o wiedzę medyczną popartą doświadczeniem w wieloletnim prowadzeniu cukrzycy przez przez specjalistów: lekarzy i dietetyków, pacjentów z cukrzycą typu 1 i 2 oraz niezwykłych ekspertów - rodziców dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę.

Interaktywne aplikacje, prosty dzienniczek samokontroli, kalkulator dawki insuliny a także akademia wiedzy oraz informator to narzędzia pomocne dla każdego diabetyka. Wszystko to podane w intuicyjny i nieskomplikowany sposób z zastosowaniem najnowszych metod gromadzenia, weryfikacji i analizy danych.

Nadrzędnym celem stworzenia serwisu NaszaCukrzyca.pl było umożliwienie kontroli i odpowiedniego prowadzenia własnej choroby przy zastosowaniu najbardziej pożądanych informacji. Staraliśmy się wyeliminować zbędne dane, które tylko zamazują obraz choroby. Ograniczyliśmy, przy zachowaniu funkcjonalności wprowadzanie informacji do niezbędnego minimum, tak aby proponowane rozwiązania były najbardziej pomocne a jednocześnie korzystanie z nich nie zabierało zbyt wiele czasu.

NaszaCukrzyca.pl to nowe spojrzenie na cukrzycę. Z serwisem NaszaCukrzyca.pl życie z cukrzycą stanie się prostsze.

Bądź razem z nami!

Dzienniczek samokontroli

Jest to w pełni modyfikowalna i bardzo przyjazna aplikacja do codziennego użytku, zarówno przez pacjentów z cukrzycą typu 1 jak i typu 2. W zależności od wybranego typu cukrzycy i rodzaju terapii pojawiają się odpowiednie rubryki i zdarzenia.

Korzystanie z Dzienniczka Samokontroli jest niezwykle intuicyjne i ograniczone do niezbędnych i najbardziej przydatnych informacji. Ważną i bardzo przydatną funkcją będzie możliwość podsumowania dnia i analizy uzyskanych wyników.

Dzienniczek Samokontroli jest w pełni zintegrowany z pozostałymi częściami serwisu NaszaCukrzyca.pl tak aby korzystanie z jego możliwości było jak najwygodniejsze i jak najszybsze. Wszystko po to, by życie z cukrzycą było prostsze.

Kalkulator diabetyka

W dobrym prowadzeniu cukrzycy niezwykle ważne jest podejmowanie właściwych decyzji na podstawie zebranych danych. Decyzje mają wpływ na wyrównanie choroby i na uniknięcie w przyszłości powikłań cukrzycy.

Dobór odpowiedniej dawki insuliny w odniesieniu do poziomu cukru we krwi i spożytego posiłku z uwzględnieniem aktywności fizycznej oraz innych ważnych czynników to codzienność każdego diabetyka. O ile o ilości insulin na WW czy WBT lub 100 kcal decyduje lekarz prowadzący to jednak ostateczne decyzje o podaniu dawki podejmuje sam pacjent.

Kalkulator został stworzony przez specjalistów po to, aby ułatwiać te codzienne decyzje. Powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie w leczeniu własnej choroby jak i leczeniu pacjentów z cukrzycą.

W oparciu o stworzoną specjalnie dla serwisu bazę danych wartości odżywczych produktów oraz o informacje przekazywane przez lekarza prowadzącego i dane wprowadzane bezpośrednio przez Użytkownika, Kalkulator wylicza proponowaną dawkę insuliny z uwzględnieniem aktualnego stanu pacjenta. Przy optymalnym wykorzystywaniu aplikacji cała operacja będzie trwa ułamek sekundy!

Akademia wiedzy

Dobre prowadzenie cukrzycy to nie tylko podawanie leków – tabletek czy insuliny. Niezwykle istotne jest posiadanie wielu informacji na temat diety i zdrowego stylu życia. Ciągła edukacja i zdobywanie nowych informacji stanowi niezmiernie ważną część terapii cukrzycy.

Akademia wiedzy diabetyka to kolejny dział serwisu NaszaCukrzyca.pl. To właśnie tutaj każdy Użytkownik będzie mógł znaleźć sporą dawkę niezwykle przydatnych informacji. Nowe technologie, aktualne trendy leczenia wraz z komentarzami specjalistów a przede wszystkim opracowane w przyjazny sposób porady dotyczące prowadzenia własnej choroby. Wszystko to prezentowane w formie artykułów i e-booków.

Informator diabetyka

Jak długo będę czekał w Poradni? Gdzie są kluby i restauracje przyjazne diabetykom? Gdzie znajdę tanie leki? Co w ofercie mają organizacje dla diabetyków? To tylko kilka pytań, na które z łatwością będzie można znaleźć odpowiedzi w Informatorze Diabetyka.

Każdy Użytkownik serwisu NaszaCukrzyca.pl będzie mógł sprawdzić jaka jest kolejka pacjentów w jego Poradni Diabetologicznej. Zapewni to ogólnopolska baza informacji na temat dostępności usług medycznych dla chorych na cukrzycę.

Elementem Informatora będzie też aktualizowana na bieżąco mapa klubów, hoteli i restauracji przyjaznych diabetykom. To pozwoli na łatwiejsze zaplanowanie swojego wolnego czasu i spotkań z przyjaciółmi.

Nie zabraknie też ogłoszeń o produktach oferowanych specjalnie dla diabetyków oraz ogłoszeń drobnych Użytkowników serwisu. Ponadto będzie można znaleźć sporo informacji na temat tego co oferują organizacje zrzeszające diabetyków oraz inne stowarzyszenia, dla których osoby z cukrzyca są ważne. Istotnym elementem będą też informacje gdzie szukać pomocy.

Na blogu

UWAGA! KOMINIKAT!

UWAGA! KOMINIKAT! Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2018 roku serwis NASZACUKRZYCA.PL zawiesza swoją działalność. Po tym terminie nie będzie możliwe korzystanie z usług serwisu. Użytkowników o...

Ceny insulin od 1 stycznia 2018

Ceny insulin od 1 stycznia 2018 Nowa lista refundacyjna. Ceny od 1 stycznia 2018. Jest nowa insulina – analog krótko działający – Liprolog . Podwyżek nie ma. Nie zmieniły się ceny insulin ani pasków, nie ma...

Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach w serwisie oraz informacjach o cukrzycy, wpisz swój adres e-mail poniżej.

Reklama